TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TIMOCOM – Leksykon-transportowy
Leksykon transportowy

Użytkowanie magazynu

Sposób wykorzystania magazynu zależy przede wszystkim od konstrukcji hali lub powierzchni magazynowej. W zależności o tego, jakie towary mają być przechowywane, powierzchnie magazynowe muszą być odpowiednio wyposażone. Przykładowo dla przechowywania towarów chłodniczych potrzebny jest magazyn z systemem chłodzącym, tak by magazynowane towary nie uległy zepsuciu. Z kolei w przypadku chęci założenia zewnętrznego archiwum, należy wybrać zarządcę magazynu, który będzie oferował profesjonalną możliwość archiwizacji. W dalszej kolejności użytkowanie magazynu związane jest z przepisami prawnymi dotyczącymi bezpieczeństwa technicznego. Przykładowo „materiały wybuchowe” mogą być przechowywane tylko w takich magazynach, które zachowują odpowiednie odstępy bezpieczeństwa od terenów mieszkalnych i dróg użyteczności publicznej. W tym obszarze obowiązują ścisłe dyrektywy. By określone towary i produkty mogły być zdeponowane w danym miejscu, magazyny muszą być zbudowane, wyposażone i zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami. Oprócz tego, za poprawne magazynowanie odpowiada wyszkolony personel. Pracownicy magazynu odpowiedzialni są za to, by przyjmować, rozładowywać i kontrolować towary według panujących ustaleń. Ponadto, w zależności od sposobu użytkowania magazynu, należy dopasować warunki powierzchni magazynowej, takie jak np. temperatura czy wilgotność powietrza. By w każdej chwili móc kontrolować, gdzie znajduje się dany artykuł, ważnym środkiem pomocniczym staje się oprogramowanie do zarządzania powierzchniami magazynowymi.

Patrz również:

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.