TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TIMOCOM – Leksykon-transportowy
Leksykon transportowy

Transport wartości pieniężnych

to przewożenie lub przenoszenie wartości pieniężnych poza obiektami przedsiębiorcy lub innej jednostki organizacyjnej. Reguluje go Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 września 2010 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać ochrona wartości pieniężnych przechowywanych i transportowanych przez przedsiębiorców i inne jednostki organizacyjne. Transport pieniędzy to szczególny rodzaj transportu, w którym należy zapewnić bezpośrednią fizyczną ochronę lub zabezpieczenie techniczne. Sposób przewozu, dobór środków transportu, czy ewentualnych konwojentów zależy od sumy przewożonej kwoty. Przewóz dużej sumy pieniędzy zazwyczaj wymaga konwojowania przez specjalistyczną firmę ochroniarską.
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.