TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TIMOCOM – Leksykon-transportowy
Leksykon transportowy

Systemy do zarządzania oknami czasowymi w magazynach

Systemy do zarządzania oknami czasowymi w magazynach powstały głównie z myślą o skróceniu czasu oczekiwania na za- i rozładunek. By towar mógł zostać rozładowany np. w supermarkecie, spedytor lub kierowca musi wcześniej, za pośrednictwem takiego właśnie systemu, zarezerwować ramy czasowe dla konkretnej dostawy. Program umożliwia sprawdzenie, w jakich godzinach wolne jest stanowisko do rozładunku i jego zabukowanie (np.od 14:00 do 15:00). Jeśli kierowca stawi się w ustalonym przedziale czasowym, może bez kolejki podjechać pod rampę i rozpocząć rozładunek. Dzięki temu skraca się czas przestoju. W sytuacji gdy kierowca nie będzie mógł wykorzystać zarezerwowanego dla siebie okna, ponieważ utknie w korku lub złapie gumę, niezbędna będzie rezerwacja nowego terminu. Podobnymi zasadami kierują się lotniska, podczas odprawy samolotów. Przedsiębiorstwa lotnicze rezerwują tak zwany "Time-Slots" w ramach którego musi odbyć się lot. W przeciwnym razie okno czasowe wygasa, a firmie grożą wysokie kary.

Patrz również:

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.