TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TIMOCOM – Leksykon-transportowy
Leksykon transportowy

Przejazdu

Jako pusty przejazd określa się taki przejazd, gdy ciężarówka musi jechać do następnego miejsca załadunku bez towaru. Z reguły dzieje się tak, jeśli zlecenie transportowe nie wiąże się z żadnym pasującym zleceniem powrotnym. Jeżeli na przykład kierowca ciężarówki otrzymuje zlecenie przewiezienia ładunku z Düsseldorfu do Paryża, to po dostarczeniu swojego towaru do miejsca docelowego kończy takie zlecenie, ale późniejszy przejazd powrotny odbywa się bez ładunku. Wtedy droga po następny ładunek jest pustym przejazdem.Giełdy przewozowe są skutecznym sposobem przeciwdziałania pustym przejazdom. Użytkownicy mogą tutaj w kilka sekund wyszukać ofertę przewozową, jak również wprowadzić do systemu swoją pustą ciężarówkę. Ostatecznie każdy przewoźnik chce unikać pustych przejazdów, które zawsze są kosztowne, czasochłonne oraz szkodliwe dla środowiska.
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.