TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TIMOCOM – Leksykon-transportowy
Leksykon transportowy

Opakowania transportowe

to opakowania, których głównym zadaniem jest ułatwienie, a często umożliwienie transportu, magazynowania i składowania produktów. Zapewniają one ochronę zawartości przed narażeniami mechanicznymi, klimatycznymi i biologicznymi. W opakowaniach transportowych mogą być przewożone wyroby w opakowaniach jednostkowych, zbiorczych lub luzem. Opakowania transportowe wiążą się najściślej z optymalizacją przebiegów towarowych i maksymalnym wykorzystaniem ładowności. Dobór opakowań następuje poprzez scharakteryzowanie rodzaju towaru i jego podatności transportowej, określenie wartości towaru, rodzaju i czasu trwania transportu. Pod uwagę należy wziąć także środki transportowe zastosowane do przewozu, wymagania kupującego sformułowane w kontrakcie, wymagania innych podmiotów sformułowane w innych dokumentach oraz przepisy sanitarne kupującego.
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.