TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TIMOCOM – Leksykon-transportowy
Leksykon transportowy

Nadstawka paletowa

to konstrukcja nakładana na paletę (jest z nią kompatybilna), umożliwiająca piętrzenie paletowych jednostek ładunkowych. Tego rodzaju rozwiązania zazwyczaj są stosowane na paletach drewnianych oraz plastikowych (w tym między innymi na paletach typu euro). Zastosowanie nadstawki to najprostszy sposób na solidne zabezpieczenie towaru w transporcie zarówno krajowym, jak i międzynarodowym. Nadstawka utrzymuje towar w jednej pozycji (osłania go z góry i z boku) i powoduje, że towar nie przesuwa się w trakcie transportu. W razie potrzeby, na palecie lub nadstawce można zainstalować specjalną pokrywę, która dodatkowo zabezpieczy przed przemieszczaniem się towaru. Nadstawka paletowa stanowi doskonałą alternatywę dla opakowań kartonowych, pudełek oraz metalowych skrzynek. Ze względu na konstrukcję rozróżniamy nadstawki słupkowe (składają się ze słupków i poprzeczek) oraz nadstawki skrzyniowe (zdejmowane ramy ze ściankami bocznymi pełnymi, z listew lub siatki).
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.