TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TIMOCOM – Leksykon-transportowy
Leksykon transportowy

Magazyn

to odpowiednio przystosowane oraz wyposażone w urządzenia i środki techniczne miejsce przeznaczone do składowania materiałów, półfabrykatów lub wyrobów gotowych oraz przechowywania i manipulowania zapasami. Magazynem może być zarówno nieosłonięty plac (składowisko), wiata, część budowli, pomieszczenie zamknięte (hala) lub kilka budowli magazynowych. Podstawowym wyposażeniem magazynu w zależności od jego przeznaczenia są: urządzenia do składowania (np. regały, wieszaki), środki transportu magazynowego (np. wózki widłowe, żurawie, suwnice) oraz pomocnicze urządzenia magazynowe (np. palety, pomosty, kontenery). Aby magazyn mógł funkcjonować prawidłowo musi panować w nim właściwa organizacja (środki, zasady, metody, struktury składające się na system skoordynowanych działań) zarządzana i obsługiwana przez zespół ludzi. Ze względu na swoje przeznaczenie magazyny dzielą się na przemysłowe, dystrybucyjne (handlowe) oraz rezerwowe.

Patrz również:

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.