TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TIMOCOM – Leksykon-transportowy
Leksykon transportowy

Magazyn celny

(inaczej magazyn czasowego składowania) to obiekt przeznaczony do czasowego składowania towarów sprowadzonych spoza obszaru Unii Europejskiej do czasu nadania im przeznaczenia celnego. Składane towary są umieszczane w magazynie na podstawie deklaracji skróconej lub innego dokumentu, który był wykorzystany w charakterze deklaracji. Przechowywanie w magazynach celnych towarów pochodzących spoza Unii nie wymaga płacenia ceł importowych oraz podatków. Organy celne mogą jednak zażądać złożenia zabezpieczenia należności celno-podatkowych. Magazyny czasowego składowania mają z góry narzucony czas składowania. Jest to dwadzieścia dni od daty założenia deklaracji skróconej. Termin można przedłużyć za zgodą Urzędu Celnego.

Patrz również:

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.