TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TIMOCOM – Leksykon-transportowy
Leksykon transportowy

Logistyka

to zintegrowany proces planowania, realizowania i kontrolowania przepływu surowców, materiałów, wyrobów gotowych oraz odpowiedniej informacji, w celu zaspokojenia wymagań klienta. Logistyka jest jednym z ważniejszych aspektów zarządzania przedsiębiorstwem. Celem działań logistycznych jest dostarczenie właściwemu klientowi właściwych produktów, we właściwej ilości i kondycji, we właściwym czasie i po właściwych kosztach. Logistykę można podzielić na różne dziedziny - ze względu na zasięg oddziaływania np. logistyka wewnętrzna, mikrologistyka, makrologistyka, logistyka globalna oraz - ze względu na obszar zainteresowań np. logistyka zaopatrzenia, logistyka produkcji, logistyka dystrybucji, logistyka magazynowa, logistyka transportu (logistyka w transporcie zajmuje się planowaniem i optymalizacją przemieszczania ładunków).

Patrz również:

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.