TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TIMOCOM – Leksykon-transportowy
Leksykon transportowy

Logistyka przedsiębiorstwa

Logistyka przedsiębiorstwa to łączne określenie dla całej logistyki danego przedsiębiorstwa. Dotyczy wszystkich wewnętrznych procesów oraz pozostałych aspektów funkcjonowania przedsiębiorstwa, jak zakupy, wewnętrzna logistyka produkcji oraz wysyłka i dystrybucja wyprodukowanych towarów.

Pojęcie
W nauce o ekonomii przedsiębiorstwa pojęcie "logistyka" jest definiowane jako planowanie, kierowanie, realizacja i kontrola fizycznego przepływu towarów i należącego do tego przepływu informacji w całym obszarze działalności przedsiębiorstwa.

Działania logistyczne występują praktycznie w każdej firmie, niezależnie od branży. Logistyka przedsiębiorstwa jest przy tym pojęciem nadrzędnym dla wielu różnych wymagań w stosunku do logistyki danego przedsiębiorstwa. Firmy, które aktywnie działają w branży logistycznej, oprócz tego specjalizują się w fizycznym przepływie towarów i przejmują jako usługodawca wszystkie z tym powiązane zadania dla innych przedsiębiorstw.
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.