TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TIMOCOM – Leksykon-transportowy
Leksykon transportowy

Logistyka kontraktowa

to usługa logistyczna, która obejmuje szereg operacji prowadzonych na powierzchni magazynowej wraz z usługami dodatkowymi. Najczęściej dotyczy centralnego magazynu klienta, który zdecydował się na outsourcing usług logistycznych. Zaliczyć do niej można m.in.: wyładunek, dekonsolidację, kompletację, składowanie, sortowanie, magazynowanie, zabezpieczenie przesyłki, inwentaryzację, raportowanie, co-packing oraz przygotowanie do dystrybucji. Logistyka kontraktowa to także szereg usług dodatkowych takich jak: etykietowanie, foliowanie czy przygotowywanie zestawów promocyjnych. Model ten opiera się na współpracy pomiędzy producentami a usługodawcami logistycznymi i polega on na podziale funkcji pomiędzy stronami, kompleksowym zarządzaniu operacjami magazynowymi oraz długoterminowej kooperacji zarówno pod względem transportu, magazynowania towarów, ich konfekcjonowania, jak i dystrybucji w imieniu i na rzecz klienta.

Patrz również:

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.