TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TIMOCOM – Leksykon-transportowy
Leksykon transportowy

Gospodarcze procedury celne

Gospodarcze procedury celne to takie, w skład których wchodzą: skład celny, uszlachetnianie czynne, przetwarzanie pod kontrolą celną, odprawa czasowa oraz uszlachetnianie bierne. Stosowanie gospodarczych procedur celnych jest możliwe dopiero po uprzednim uzyskaniu pozwolenia właściwych organów celnych. Z reguły z wnioskiem występują podmioty gospodarcze, chociaż uzyskaniem pozwolenia mogą być również zainteresowane osoby nie prowadzące działalności. Prawa i obowiązki osoby uprawnionej do korzystania z gospodarczej procedury celnej mogą, zgodnie z warunkami określonymi przez organ celny i za zgodą tego organu, zostać przeniesione na inne osoby spełniające warunki wymagane do korzystania z tej procedury.
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.