TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TIMOCOM – Leksykon-transportowy
Leksykon transportowy

Giełda powierzchni magazynowych

Internetowa giełda powierzchni magazynowych jest wyszukiwarką magazynów. Za jej pośrednictwem udostępnia się wolne magazyny i powierzchnie magazynowe. Usługodawcy korzystają z platformy, by zaprezentować swoje wolne zasoby wraz ze wszystkimi ważnymi informacjami. Te przedsiębiorstwa natomiast, które dysponują towarami, lecz nie posiadają wystarczającej i / lub odpowiedniej powierzchni magazynowej, mogą ją za pośrednictwem giełdy znaleźć. Wyszukiwanie skutkuje wynikami dopasowanymi do towarów, które mają być przechowywane. W tym celu użytkownik najpierw podaje w wyszukiwarce preferowane kryteria dotyczące sposobu korzystania z magazynu, jego rodzaju, wielkości lub miejsca. Następnie system oblicza zgodność między ofertą zarejestrowanych wolnych powierzchni magazynowych, a zapotrzebowaniem. Z pomocą internetowej giełdy powierzchni magazynowych przedsiębiorstwa mogą w szybki i elastyczny sposób zareagować na potencjalny dołek magazynowy. Z drugiej strony są w stanie uniknąć pustostanów w magazynach oraz lepiej wykorzystać swój potencjał. Szanse na znalezienie odpowiedniego rozwiązania w giełdzie powierzchni magazynowych są tym wyższe, im większa i obszerniejsza jest pula ofert. Jako, że z powierzchni magazynowych korzystają nie tylko przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne, giełda powierzchni magazynowych może być interesująca także dla innych branż.

Patrz również:

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.