TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TIMOCOM – Leksykon-transportowy
Leksykon transportowy

Flow Logistics

Flow Logistics to nowoczesny system dystrybucji, w którym produkty w formie gotowej do wysyłki bezpośrednio z terminala trafiają do sortowni lub terminali cross-dockingowych (czas przebywania przesyłki w terminalu skrócony zostaje do minimum). Produkty są tam rozbijane na mniejsze partie i razem z innymi towarami wysyłane do poszczególnych odbiorców. Niekiedy towar przemieszczany jest z pojazdu dostawcy wprost na pojazd odbiorcy bez fazy sortowania. Flow Logistics zapewnia wysoką przepustowość i dokładną realizację harmonogramów, jest ukierunkowana na zwiększanie efektywności łańcucha dostaw oraz eliminację zbędnych kosztów, a głównym jej celem jest szybkie reagowanie na potrzeby konsumenta. W koncepcji tej operator logistyczny przejmuje monitorowanie produktów za pomocą systemu informatycznego w całym łańcuchu dostaw.
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.