TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TIMOCOM – Leksykon-transportowy
Leksykon transportowy

Bezpieczeństwo przesyłek

Bezpieczeństwo przesyłek to kluczowy wyznacznik jakościowy nowoczesnej usługi logistycznej. Klienci oczekują od firm pełnej kontroli nad procesem transportu, gdyż każda przesyłka ma dla nadawcy unikalną wartość. Jest wiele metod, których zastosowanie pozwala zagwarantować bezpieczeństwo przesyłanym towarom. Firmy inwestują przede wszystkim w wyposażenie floty w systemy kontroli pojazdów, najczęściej oparte na technologii GPS. Tego rodzaju systemy zapewniają przetwarzanie danych o przesyłce w czasie rzeczywistym; pozwalają na monitorowanie trasy przejazdu, przestrzeni ładunkowej oraz czynności związanych z jej otwieraniem. Systemy informują również o awarii pojazdu lub przestoju w ruchu oraz ostrzegają dyspozytorów, gdy pojazd zjedzie z wyznaczonej trasy.
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.