TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TIMOCOM – Leksykon-transportowy
Leksykon transportowy

Agent celny

Agent celny to podmiot specjalizujący się w przeprowadzaniu odpraw celnych na rachunek importerów i eksporterów. To profesjonalny pełnomocnik strony w sferze ceł, podatku od towarów i usług w obrocie zagranicznym, podatku akcyzowego, zgłoszeń statystycznych oraz konsultant w zakresie uwarunkowań prawnych i procedur regulujących międzynarodowy obrót towarami ze względu na wymagania sanitarne, weterynaryjne, farmaceutyczne, techniczne, kontyngenty ilościowe i ochronę rynku. Aby uzyskać kwalifikacje zawodowe agenta celnego kandydat musi potwierdzić wysoki poziom wiedzy merytorycznej poprzez zdanie egzaminu państwowego, który uprawnia do wpisania na listę agentów celnych i wykonywania tego rodzaju działalności.
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.