TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TIMOCOM – Leksykon-transportowy
Leksykon transportowy

Ładunek chłodniczy

to ładunek wymagający kontroli temperatury w zakresie -25°C do +25°C niezależnie od warunków atmosferycznych (np. mięso, wędliny, owoce morza, warzywa, owoce, lody, mrożonki, leki). Do przewozu tego typu ładunków wymagane są odpowiednie zabudowy; najczęściej chłodnie, mroźnie, izotermy, pojazdy dostawcze wyposażone w izolowaną zabudowę, kontenery chłodnicze z agregatem chłodzącym. Transport chłodniczy jest bardzo wymagający i niejednokrotnie podlega surowym warunkom sanitarnym. Zgodnie z dobrą praktyką transportową produkty wymagające kontrolowanej temperatury podczas transportu powinny być schłodzone do określonej temperatury, środek transportu do którego ma być załadowany produkt również powinien być schłodzony.

Patrz również:

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.