TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TIMOCOM – Leksykon-transportowy
Leksykon transportowy

Ładunek całokontenerowy

(pełnokontenerowy) to taki, który wypełnia cały kontener. Zazwyczaj towar pochodzi od jego załadowcy i/lub należy do jednego klienta. Kontener jest formowany i rozformowany na koszt i ryzyko załadowcy i/lub odbiorcy. W tego typu transporcie istnieje możliwość rozmieszczenia ładunków w kontenerze w dowolny sposób, zgodny z ich właściwościami i wymogami bezpieczeństwa, co powoduje minimalizację ryzyka uszkodzenia ładunku. Transport kontenerowy odbywa się najczęściej bez konieczności przeładunku, na warunkach od-drzwi-do-drzwi lub od-portu-do-portu (bądź na zasadach dowolnej kombinacji tych warunków) zarówno na trasach bliskich, międzykontynentalnych, jak i o zasięgu globalnym. Jeśli chodzi o stopień napełnienia kontenera pod względem jego masy, nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia (nie zawsze oznacza załadowanie kontenera do jego maksymalnej nośności lub pojemności); w ramach tego nie są ponoszone opłaty celne od ciężaru ładunku. Dla ładunków pełnokontenerowych fracht kalkulowany jest za cały kontener, zatem przewóz drobnych przesyłek jako ładunków pełnokontenerowych jest nieopłacalny.

Patrz również:

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.