Leksykon transportowy

Leksykon transportowy

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Naczepa bimodalna

(bimodal trailer) to naczepa samochodowa o specjalnej konstrukcji, która może zostać przekształcona w wagon kolejowy poprzez dodanie szynowego wózka podwozia. Tego typu naczepy stosuje się w transporcie bimodalnym tj. transporcie polegającym na wykorzystaniu dwóch środków transportu (drogowego i kolejowego) bez stosowania przeładunku towarów. W tym rodzaju transportu naczepy wraz z ładunkiem są dowożone do terminalu za pomocą ciągnika siodłowego. Tam odbywa się proces łączenia naczep z wózkiem kolejowym aż do uformowania całego pociągu. Po przewiezieniu ładunku do stacji docelowej pociąg jest rozformowywany a naczepy transportowane są na miejsce przeznaczenia znów przy użyciu ciągnika siodłowego.

Warto być zawsze na bieżąco

Tutaj możecie Państwo zapisać się do bezpłatnego newslettera.

Rejestracja do newslettera

Brakuje ważnych informacji. Aby rozpocząć proces pobierania, wszystkie pola muszą być wypełnione.

Prosimy o poprawne uzupełnienie zaznaczonych pól.

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na naszą politykę ochrony danych..

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam. Dowiedz się więcej