Leksykon transportowy

Leksykon transportowy

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Metr ładunkowy

(jednostka LDM) to metr powierzchni ładunkowej w przekroju poprzecznym naczepy lub innego pojazdu służącego do przewozu towaru. Jednostka ta często błędnie mylona jest z metrem bieżącym lub kwadratowym. Standardowo przyjmuje się, że szerokość naczepy to 2,4 metra, a 1 ldm = 2,4 metra kwadratowego. Gdy przewożony towar znajduje się na paletach wyliczenie metrów ładownych przebiega w następujący sposób: 1 europaleta = 120cm x 80cm = 0,4ldm (paleta typu euro ma wymiary 120cm x 80cm, czyli 0,4 metra ładunkowego). W przypadku palet przemysłowych 1 paleta przemysłowa = 120cm x 100cm = 0,5ldm. Dobry spedytor, znając rozmiar przesyłki lub ilość przewożonych palet, sam dokonuje odpowiednich wyliczeń i wie, jak duże auto trzeba przygotować aby zorganizować transport.

Warto być zawsze na bieżąco

Tutaj możecie Państwo zapisać się do bezpłatnego newslettera.

Rejestracja do newslettera

Brakuje ważnych informacji. Aby rozpocząć proces pobierania, wszystkie pola muszą być wypełnione.

Prosimy o poprawne uzupełnienie zaznaczonych pól.

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Poprzez przesłanie formularza rejestracyjnego (zarejestruj teraz), wyrażacie Państwo zgodę na naszą politykę prywatności.

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam. Dowiedz się więcej