Leksykon transportowy

Leksykon transportowy

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Deklaracja Intrastat

Deklaracja Intrastat to dokument, który zawiera dane odnośnie kodu taryfy celnej CN, kraju pochodzenia towaru, masy netto, deklarowanej wartości i ilości we właściwej dla danego towaru uzupełniającej jednostce miary. Deklarację Intrast składa się jeśli w poprzednim roku sprawozdawczym zostały przekroczone przez przedsiębiorcę kwoty obrotów określonych progami statystycznymi, ogłaszanymi corocznie przez GUS. Deklaracja Intrastat jest składana za okresy miesięczne, osobno dla przywozu i wywozu. Obowiązek składania deklaracji wynika z faktu, iż handel i przepływ towarów pomiędzy krajami wspólnoty jest przedmiotem analizy statystycznej.

Warto być zawsze na bieżąco

Tutaj możecie Państwo zapisać się do bezpłatnego newslettera.

Rejestracja do newslettera

Brakuje ważnych informacji. Aby rozpocząć proces pobierania, wszystkie pola muszą być wypełnione.

Prosimy o poprawne uzupełnienie zaznaczonych pól.

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na naszą politykę ochrony danych..

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam. Dowiedz się więcej