Leksykon transportowy

Leksykon transportowy

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

CEMT

CEMT to zezwolenie pozwalające przedsiębiorstwom na przewóz towarów w transporcie ponadgranicznym pomiędzy państwami członkowskimi CEMT (poza państwami członkowskimi OECD jest to również wiele państw Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej). Zezwolenie CEMT nie uprawnia do transportu wewnątrzkrajowego w państwie członkowskim CEMT ani do przewozów pomiędzy państwem członkowskim CEMT a państwem nie będącym członkiem tej organizacji. Zezwoleń udziela właściwe ministerstwo transportu lub handlu. Ich używanie odbywa się wg surowych wytycznych, które obejmują między innymi kategorie pojazdów. Roszczenie prawne o udzielenie zezwolenia jest wykluczone. Zezwolenie musi być w pojeździe podczas każdego przejazdu – z ładunkiem czy bez niego – i należy je wypełnić przed rozpoczęciem jazdy. Jest ważne przez okres roku kalendarzowego. Nazwa CEMT pochodzi od Conférence Européenne des Ministres des Transports - Europejska Konferencja Ministrów Transportu.

Warto być zawsze na bieżąco

Tutaj możecie Państwo zapisać się do bezpłatnego newslettera.

Rejestracja do newslettera

Brakuje ważnych informacji. Aby rozpocząć proces pobierania, wszystkie pola muszą być wypełnione.

Prosimy o poprawne uzupełnienie zaznaczonych pól.

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na naszą politykę ochrony danych..

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam. Dowiedz się więcej