Leksykon transportowy

Leksykon transportowy

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

ADSp

ADSp (Allgemeine Deutsche Spediteursbedingungen) to ogólne warunki spedycyjne, w oparciu o które pracuje ponad 90% firm spedycyjnych i logistycznych w Niemczech. Obowiązują one w przypadku umów transportowych dotyczących wszelkiego rodzaju czynności, bez względu na to, czy dotyczą spedycji, przewozu, składowania, czy innych czynności wchodzących w zakres spedycji. Zalicza się do nich także typowe dla spedycji usługi logistyczne, jeżeli są one związane z transportem lub składowaniem towarów. Obecnie obowiązuje wersja ADSp 2016, która została zmodyfikowana i dostosowana do aktualnego stanu prawnego, jak też dokonujących się zmian w praktyce spedycyjnej.

Warto być zawsze na bieżąco

Tutaj możecie Państwo zapisać się do bezpłatnego newslettera.

Rejestracja do newslettera

Brakuje ważnych informacji. Aby rozpocząć proces pobierania, wszystkie pola muszą być wypełnione.

Prosimy o poprawne uzupełnienie zaznaczonych pól.

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na naszą politykę ochrony danych..

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam. Dowiedz się więcej