TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.

Wzmocnić transparentność, zredukować koszty

Szybkość i elastyczność to dwie istotne cechy branży napojów. Szczególnie wahania sezonowe stanowią prawdziwe wyzwanie i czynią nieodzownym przemyślany system logistyczny, podkreśla Paul Ahmann, Kierownik działu logistyki Trinkgut, największego w Niemczech specjalisty branży napojów: „W dziedzinie logistyki zaopatrzenia, właśnie przy obrotach sezonu letniego, gdy odbywają się spotkania przy grillu i liczne imprezy sportowe, jesteśmy zdani na mobilnych usługodawców, którzy w profesjonalny sposób potrafią sprostać wymaganiom tego czasu.. Takie wyszukiwanie było dla nas dotąd zawsze związane z dużym nakładem czasu i pracy. Właśnie tu pomaga nam obecnie elektroniczna platforma przetargowa TC eBid® dostawcy usług informatycznych TimoCom“.

Firma Trinkgut Deutsche Getränke-Holding GmbH jest siecią odbioru napojów z Nadrenia-Westfalia z siedzibą w Krefeld i aktualnie posiada 233 filii. Przy liczbie ok. 4100 pracowników przedsiębiorstwo to wypracowało w 2009 roczny obrót ponad 516 milionów euro. Do filii dostarcza się rocznie własną flotą do 26 milionów skrzynek napojów oraz 8 milionów skrzynek bezpośrednio od wytwórców. Zarządzanie wszystkimi tymi operacjami odbywa się przez centra logistyczne w Hamm i Krefeld. Logistyka zaopatrzenia następuje natomiast głównie poprzez usługodawców zewnętrznych. Dla tego sektora TC eBid® okazał się praktycznym narzędziem, które zapewnia znaczące wsparcie i ułatwienie pracy. Program ten wprowadziła firma z Düsseldorfu TimoCom Soft- und Hardware GmbH, która oprócz Europejskiej Platformy Przetargowej oferuje również dla rynku transakcji spot wiodącą na rynku europejskim giełdę ofert transportowych TC Truck&Cargo®.

Bezproblemowe zastosowanie i płynne procesy

Od grudnia 2009 specjalista branży napojów przy pomocy TimoCom rozpisuje przetargi na długoterminowe zlecenia transportowe. Firma ogłasza miesięcznie średnio 30 przetargów, najczęściej na trasy wewnątrz Niemiec. Trinkgut zaprasza również dotychczasowych przewoźników, firmy transportowe i spedytorów – uczestnictwo jest dla nich bezpłatne. Wszystkie niezbędne informacje zainteresowani otrzymują mailem za pomocą generowanych przez TC eBid® raportów
Praktyczne: wszystkim uczestnikom oszczędza się skomplikowanych tabel, nieaktualnych danych adresowych czy długich rozmów telefonicznych. Kompletny proces rejestrowany jest elektronicznie i udokumentowany w przejrzysty i łatwo zrozumiały sposób.

Możliwości analizy i filtrowania zapewniają większą transparentność

Po zakończeniu przetargu generowany jest przejrzysty raport podsumowujący, na podstawie którego można dokonać kalkulacji porównawczej danych ofert. To wszystko pomaga w kontroli cen rynkowych i tworzy podstawę decyzyjną przy wyborze usługodawców. Poza ustalaniem poziomu cen frachtu dla Ahmanna istotne jest przede wszystkim, aby móc wyszukać odpowiedniego usługodawcę transportowego: „Ogromna ilość i waga napojów wymaga szczególnych umiejętności od przewoźnika. Jednakże potrafimy je z góry bardzo konkretnie definiować. W ten sposób znajdujemy dokładnie tych kandydatów, którzy do nas pasują“. Jednocześnie podkreśla: „Decydująca jest dla nas nie tylko cena lecz także jakość, niezawodność, elastyczność i dobry kontakt ze zleceniobiorcą.“
Nowych partnerów handlowych znaleźć można również poprzez TC Profile®, zintegrowany z programem indeks firm transportowych. Zawiera on szczegółowe profile przedsiębiorstw łącznie z danymi kontaktowymi 30.000 aktywnych, sprawdzonych dostawców usług transportowych i logistycznych z całej Europy. Poza tym do dyspozycji mamy tutaj zintegrowany moduł kalkulacyjny tras, za pomocą którego można obliczać koszty przewozu oraz wyszukiwać trasy alternatywne. Ekspertów logistyki w Trinkgut przekonała także przyjazna dla użytkownika obsługa:„TC eBid® dokładnie wypełnia lukę pomiędzy uciążliwym ręcznym prowadzeniem tabel a trudno zrozumiałym programem komputerowym“. Aby te procesy przebiegały nie tylko przyjaźnie dla użytkowników, lecz również bezpiecznie, stosowana jest najnowsza technologia informatyczna, oraz mnóstwo innych działań zabezpieczających, jak na przykład różnorodne kontrole dostępu.

Wsparcie dla decyzji przy wyszukiwaniu cen rynkowych

Dla Ahmanna, po początkowym sceptycyzmie, ostateczna ocena wypada pozytywnie. Podsumowuje: „TC eBid® jest rozsądnym rozwiązaniem dla zleceń kontraktowych. Prosta i łatwo zrozumiała procedura przetargowa oraz użyteczne funkcje bardzo nam odpowiadają. Oszczędzamy czas i koszty i już udało nam się pozyskać wielu wykwalifikowanych partnerów handlowych dla naszej logistyki zaopatrzenia. Nadzwyczaj interesująca jest dla nas oczywiście efektywna możliwość porównywania ofert, stanowiące prawdziwe wsparcie przy decydowaniu o cenach rynkowych. Dla Trinkgut program ten jednoznacznie przynosi korzyści w rynkowej konkurencji.

O autorze:

Dorota Syganiec-Marszewska - Communications Specialist

Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowana mechanizmami komunikacji społecznej. W polskim oddziale TIMOCOM od kilku lat zajmuje się tworzeniem treści istotnych dla branży TSL wpisujących się w innowacyjny charakter firmy. Energiczna i kreatywna, w wolnych chwilach pisze opowiadania, maluje i śpiewa. Baterie ładuje na morzu, w górach lub podczas biegów długodystansowych.

TIMOCOM na:

Kontakt dla prasy

Radosław Groński
Marketing Manager

+48 67 352 59 44
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.