TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.

Usługodawca logistyczny Militzer & Münch stawia na TimoCom

Połączyć wszystkie światy

TIMOCOM Informacje prasowe – Aktualności

Największa w Europie platforma transportowa firmy TimoCom.

Erkrath, 31.01.2017 – TimoCom, największa platforma transportowa w Europie jest znana nie tylko z tego, że efektywnie łączy frachty z wolnymi przestrzeniami ładunkowymi lecz również z tego, że oferuje swoim użytkownikom innowacyjne narzędzia i ułatwia codzienną pracę dzięki digitalizacji.

Te zalety wykorzystuje także międzynarodowy dostawca usług logistycznych, firma Militzer & Münch, która z TimoCom współpracuje już od ponad 10 lat. "W TimoCom mamy niezawodnego partnera po swojej stronie, który wspiera nas w codziennej pracy w transporcie drogowym", wyjaśnia Tom Rosman, prezes firmy M&M Militzer & Münch GmbH. Niedawno, dzięki interfejsowi TC Connect firmy TimoCom, połączono wewnętrzny system do zarządzania transportem przedsiębiorstwa z platformą transportową. Teraz oferty są automatycznie przenoszone do giełdy ofert frachtów i przestrzeni ładunkowych. "Dzięki podłączeniu naszego programu spedycyjnego już po krótkim czasie mogliśmy zauważyć nie tylko znaczną oszczędność czasu lecz również ułatwienie obsługi naszych codziennych procesów. Kolejną optymalizacją jest dla nas funkcja pobierania i udostępniania dokumentów, dostępna na platformie transportowej. Wszystkich naszych partnerów prosimy o to, by udostępniali najważniejsze dokumenty, niezbędne do realizacji zlecenia, dzięki czemu zawsze mamy je pod ręką. Znacznie ułatwia nam to własną pracę i toruje drogę ku digitalnej i przede wszystkim wolnej od papierowych dokumentów pracy. Świadome obchodzenie się z zasobami jest praktykowane w każdym z naszych oddziałów", kontynuuje Rosman.


Sieci logistyczne nie znają granic

Usługodawca logistyczny, którego siedziba jest w St. Gallen, zatrudnia ponad 2.000 pracowników w około 100 własnych oddziałach w 30 krajach. Oprócz własnych oddziałów w skład potężnej sieci Militzer & Münch wchodzą dodatkowo uprzywilejowani partnerzy, z których pomocy przedsiębiorstwo często korzysta podczas opracowywania zleceń. W ten sposób spotyka się mnóstwo języków i kultur. By wszystkich połączyć, TimoCom utworzył dla tego przedsiębiorstwa specjalną, zamkniętą grupę użytkowników, dzięki czemu wprowadzanie zleceń i wymiana informacji może być sterowana bez problemów. Zasada jest przy tym bardzo prosta: członkowie grupy wystawiają swoje oferty, które początkową są widoczne jedynie dla oddziałów Militzer & Münch, które mają dostęp do giełdy. Po upływie z góry ustalonego terminu, oferty te są udostępniane również oddziałom partnerskim. W ten sposób Militzer & Münch prezentuje własną międzynarodową sieć przedsiębiorstwa na platformie transportowej TimoCom i tym samym łączy wszystkie swoje światy.

O autorze:

Dorota Syganiec-Marszewska - Communications Specialist

Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowana mechanizmami komunikacji społecznej. W polskim oddziale TIMOCOM od kilku lat zajmuje się tworzeniem treści istotnych dla branży TSL wpisujących się w innowacyjny charakter firmy. Energiczna i kreatywna, w wolnych chwilach pisze opowiadania, maluje i śpiewa. Baterie ładuje na morzu, w górach lub podczas biegów długodystansowych.

TIMOCOM na:

Kontakt dla prasy

Radosław Groński
Marketing Manager

+48 67 352 59 44
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.