TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.

TimoCom sponsoruje transport z pomocą dla Ukrainy

Düsseldorf, 18 sierpnia 2008 r. – Truck Aid Limburg: projekt pomocy, do którego przyłączyło się wielu – i to dosłownie. Dzięki udziałowi dziesięciu holenderskich ciężarówek udało się przekazać setki paczek pełnych niezbędnych środków ludziom potrzebującym na Ukrainie. Projekt ten został zrealizowany przez ochotników i sponsorów, takich jak TimoCom Soft und Hardware GmbH.

16 sierpnia 2008 r. już o 7 rano na parkingu należącym do restauracji „Truckstop B 58“, w holenderskim mieście Venlo, panował ożywiony ruch. Liczni wolontariusze ładowali ostatnie paczki gdy 16 kierowców, w tym dwie kobiety i burmistrz, po raz kolejny dokładnie omawiali szczegóły trasy. Droga była daleka, więc wkrótce po załadunku dziesięć 40-tonowych ciężarówek rozpoczęło swoją podróż na Ukrainę. Na pokładzie: sprzęt medyczny, ubrania i inne pilnie potrzebne artykuły. Za kierownicami ciężarówek z szaroniebieską plandeką sponsora siedzieli ochotnicy. Każdy z nich „poświęcił” swoje 14 dni urlopu, bowiem tak długo byli w drodze. Po tygodniu konwój dotarł do miejsc swojego przeznaczenia. Tutaj środki zostały rozdzielone za pośrednictwem dwóch stowarzyszeń pomocy („Spotnik“ i „Stichting Projecten Oekraïne“) pomiędzy domy dziecka, szpitale i szkoły.

Już po raz dziesiąty grupa spedytorów i kierowców organizuje tego rodzaju konwój, jak zawsze charytatywnie. Ukraina była ich celem po raz drugi. W ramach tej akcji możliwe było przekazanie ludziom w potrzebie darów rzeczowych o wartości wielu setek tysięcy Euro. Dzięki pomocy ekipy Truck Aid Limburg wyposażono całe domy dziecka, szpitale otrzymały pilnie potrzebne lekarstwa, a szkoły niezbędne pomoce naukowe. „Chociaż warunki życia na Ukrainie powoli poprawiają się, wciąż brakuje podstawowych rzeczy, jak pościel czy buty na zimę", mówi Perry Brandt, główny organizator akcji. Inicjatywa ta, to zgodnie z jego słowami, wkład w starania o to, aby umożliwić ludziom biednym i potrzebującym życie w godnych warunkach. Oczywiście tego typu projektu nie udałoby się przeprowadzić bez wielkiego zaangażowania ochotników i datków pieniężnych. Udział w tym ma między innymi firma TimoCom Soft und Hardware GmbH.

„Również w przyszłości nie zostawimy ludzi na Ukrainie samych sobie, nie możemy i nie wolno nam odwracać od nich wzroku. Jako samoorganizująca i samofinansująca się inicjatywa pomocy społecznej zdajemy się oczywiście na takich partnerów jak TimoCom”, stwierdza Brandt. Ani on, ani jego ekipa nie ma dużo czasu, żeby odetchnąć, ponieważ do następnego transportu z pomocą, który przyszłego lata powinien ponownie skierować się na Ukrainę muszą zmobilizować kolejnych sponsorów. I znowu zasiądą za kółkiem – w służbie społeczeństwu.

O autorze:

Dorota Syganiec-Marszewska - Communications Specialist

Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowana mechanizmami komunikacji społecznej. W polskim oddziale TIMOCOM od kilku lat zajmuje się tworzeniem treści istotnych dla branży TSL wpisujących się w innowacyjny charakter firmy. Energiczna i kreatywna, w wolnych chwilach pisze opowiadania, maluje i śpiewa. Baterie ładuje na morzu, w górach lub podczas biegów długodystansowych.

TIMOCOM na:

Kontakt dla prasy

Radosław Groński
Marketing Manager

+48 67 352 59 44
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.