TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.

TimoCom przedstawia barometr rynku transportu dla Europy!

Düsseldorf, 14. maj  2008 – Firma TimoCom Soft- und Hardware GmbH we współpracy z największymi gazetami branży transportowo-logistycznej przedstawia nowy instrument planowania: barometr rynku transportu. Nowe narzędzie umożliwia obserwację popytu i podaży w branży a przez to wczesne rozpoznanie trendów rynkowych.


Zrównoważenie ładunków oraz dostępnej przestrzeni transportowej to życzenie każdego dysponenta. Niestety właśnie tu trudno o zachowanie równowagi popytu do podaży. Kto potrafi się w tej materii rozeznać? - TimoCom potrafi..

Przedsiębiorstwo TimoCom TRUCK & CARGO® wprowadziło nowe narzędzie, wykorzystując ogromną bazę danych ofert wiodącej na rynku giełdy ofert transportowych: barometr rynku transportu - wskaźnik wolnych zdolności załadunkowych międzynarodowego ruchu towarowego.

Użytkownicy TimoCom to cały europejski rynek transportu", mówi Jens Thiermann, Przedstawiciel TimoCom Soft- und Hardware GmbH na Polskę, Kraje Nadbałtyckie i WNP. To właśnie graniczne zdolności tego rynku są wymieniane na giełdzie TimoCom, co pozwala na określenie właściwego wskaźnika rynku. Mechanizm jest bardzo prosty. W celu określenia stanu obecnego TimoCom podlicza oferty przewozu na swojej giełdzie i przeciwstawia je ofertom przestrzeni ładunkowych w ciężarówkach. W przeglądzie tygodniowym ustalana jest przeciętna wartość ostatnich siedmiu dni. W ten sposób TimoCom odzwierciedla zachowania rynkowe w proporcji 1:1, a siła przekonywania tego narzędzia jest ogromna! Przedsiębiorstwa transportowe z całej Europy mogą efektywniej planować, lepiej działać oraz unikać wahań rynkowych.

Barometr rynku transportowego TimoCom jest jedyny w swym rodzaju. Żaden inny operator giełdy przewozów i przestrzeni ładunkowych nie jest w stanie dostarczyć porównywalnych danych. Istnieją trzy powody tej bezkonkurencyjności, mówi Thiermann: „Dysponujemy niezbędną ilością 172.000 aktualnych ofert, 67.000 użytkowników z 44 krajów daje nam poczucie międzynarodowości a także, jako jedyna giełda przewozowa tych rozmiarów, posiadamy w naszej bazie danych zarówno oferty frachtów, jak i samochodów ciężarowych!“

TimoCom publikuje barometr rynkowy we współpracy z największymi gazetami branży transportowej oraz logistycznej Europy. Polska Gazeta Transportowa jako pierwsza w Polsce opublikowała w swoim kwietniowym wydaniu barometr rynku transportowego. Wraz z pomysłem publikacji barometru w fachowej prasie TimoCom ponownie potwierdza tytuł "kuźni innowacji". Jako lider rynku w Europie przedsiębiorstwo pragnie również w przyszłości zachować dynamikę oraz dalej podnosić sukces przedsiębiorstwa.

O autorze:

Dorota Syganiec-Marszewska - Communications Specialist

Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowana mechanizmami komunikacji społecznej. W polskim oddziale TIMOCOM od kilku lat zajmuje się tworzeniem treści istotnych dla branży TSL wpisujących się w innowacyjny charakter firmy. Energiczna i kreatywna, w wolnych chwilach pisze opowiadania, maluje i śpiewa. Baterie ładuje na morzu, w górach lub podczas biegów długodystansowych.

TIMOCOM na:

Kontakt dla prasy

Radosław Groński
Marketing Manager

+48 67 352 59 44
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.