TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.

TimoCom integruje giełdę transportową z platformą trackingową

Pozycja pojazdu jako kryterium wyszukiwania ładunków

Erkrath, 29.09.2015 – Jako, że aktualne położenie pojazdu jest bardzo ważnym elementem procesu wyszukiwania frachtów, TimoCom postanowił połączyć z sobą dwa produkty: platformę trackingową TC eMap® oraz giełdę transportową TC Truck&Cargo®, ułatwiając tym samym jeszcze bardziej codzienną pracę swoim klientom. Od teraz użytkownicy platform mogą wybrać udostępnione do trackingu pojazdy bezpośrednio z pozycji wyszukiwania ładunków, a także znaleźć i wyświetlić oferty frachtów znajdujące się w pobliżu pojazdu. Ponadto istnieje możliwość zaciągnięcia jego aktualnej lokalizacji do narzędzia kalkulacyjnego dostępnego w TC eMap®. To największe w Europie rozwiązanie trackingowe obejmujące obecnie ponad 150 partnerów telematycznych.

 

Dodatkowo możliwe jest znalezienie frachtów w oparciu o kody pocztowe, bądź funkcję obszaru wyszukiwania. Wszystko po to, by uzyskać oferty transportowe najodpowiedniejsze do lokalizacji konkretnego pojazdu. Dzięki rozbudowanej funkcji wyszukiwania klienci TimoCom mogą jeszcze szybciej znaleźć ładunki umiejscowione w pobliżu ich aut. Jeśli użytkownik wybierze z listy daną ciężarówkę, jej aktualne położenie stanie się kryterium wyszukiwania frachtów. W zależności od indywidualnych ustawień dysponenta, w zestawieniu ofert uwzględnione będą te usytuowane w zasięgu nawet do 200 km od pojazdu. Kliknięcie w button "Odśwież" będzie skutkowało aktualizowaniem zestawienia uwzględniającym także zmianę pozycji ciężarówki. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie jest już konieczne ręczne wprowadzanie danych adresowych miejsca, z którego ma ona wyruszyć. Ponadto, by móc rozpocząć szukanie frachtu, użytkownicy nie muszą już ustalać początku trasy. Rzecznik prasowy firmy TimoCom Marcel Frings o nowej funkcji mówi tak: "Nasi klienci muszą mieć zawsze możliwość szybkiego znajdowania frachtów w pobliżu swoich aut, by zdobyć interesujący ładunek powrotny czy też doładunek. I to właśnie z tego powodu stworzyliśmy narzędzie, które ten proces znacząco ułatwi i przyspieszy. Dzięki temu rozwiązaniu można wyświetlić wszystkie lokalizacje i natychmiast skontaktować się z wybranym oferentem."

Nowość w TC eMap®

Od niedawna klienci mają również możliwość szybkiego przyporządkowania aktualnej pozycji pojazdu do narzędzia kalkulacyjnego tras. W tym celu wystarczy kliknąć na dany pojazd i za pomocą rozwijanego menu ustawić jego pozycję jako początek trasy. Zaletą nowej funkcji jest to, że nie trzeba już ręczne wprowadzać danych adresowych miejsca, w którym ciężarówka się znajduje, a użytkownicy mogą jeszcze szybciej wyliczyć trasę przejazdu z uwzględnieniem dojazdu do miejsca załadunku. Pozycja pojazdu widoczna jest na mapie. Klikając prawym przyciskiem myszy w daną ciężarówkę można oznaczyć jej aktualne położenie jako punkt rozpoczęcia trasy. Kolejna nowość w TC eMap® to automatyczne udostępnianie auta do trackingu. By udostępnić swojemu partnerowi biznesowemu możliwość monitorowania, przez określony czas, położenia pojazdu, wystarczy kliknąć na dany samochód ciężarowy i wybrać z menu opcję: "Wystawianie udostępnienia". Dzięki temu następuje automatyczne przekierowanie do punktu: "Własne udostępnienia", gdzie wybrany pojazd będzie już przygotowany do udostępnienia. Dodatkowo bardziej czytelne stały się symbole oraz opisy pojawiające się po najechaniu na nie kursorem, m.in. dotyczące statusu nadajników GPS.

O autorze:

Dorota Syganiec-Marszewska - Communications Specialist

Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowana mechanizmami komunikacji społecznej. W polskim oddziale TIMOCOM od kilku lat zajmuje się tworzeniem treści istotnych dla branży TSL wpisujących się w innowacyjny charakter firmy. Energiczna i kreatywna, w wolnych chwilach pisze opowiadania, maluje i śpiewa. Baterie ładuje na morzu, w górach lub podczas biegów długodystansowych.

TIMOCOM na:

Kontakt dla prasy

Radosław Groński
Marketing Manager

+48 67 352 59 44
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.