TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.

TimoCom cieszy się ze zdrowia kierowców

TIMOCOM Informacje prasowe – Aktualności

Firma TimoCom popiera inicjatywę DocStop zapewniającą odpowiednie warunki pracy dla kierowców czynnych zawodowo

Düsseldorf, 2010-12-14. Od 2007 roku inicjatywa DocStop angażuje się w zapewnienie najlepszej opieki medycznej dla kierowców busów i ciężarówek. TimoCom, jako partner wszystkich uczestników rynku transportowego przyłączył się do tej akcji. Wspólnymi siłami powinno się udać rozszerzyć rozpoczęty w Niemczech projekt na całą Europę.

Ponad 85% czynnych zawodowo kierowców uskarża się na niedostateczną opiekę medyczną; stąd też znana w Niemczech akcja DocStop zainicjowana przez Rainera Bernickel. Problem pojawia się, kiedy kierowca podczas drogi ma ostre dolegliwości lub zachoruje i nie może tak po prostu pójść do lekarza. Zagraża to nie tylko jego własnemu zdrowiu, ale również ogólnemu bezpieczeństwu ruchu. Żeby przeciwdziałać temu problemowi, stowarzyszenia użyteczności publicznej podejmują różne kroki. W Niemczech, w projekcie DocStop uczestniczy już 300 partnerów, w tym kliniki, szpitale i gabinety lekarskie. Jako, że wciąż coraz więcej kobiet wykonuje zawód kierowcy, do służących pomocą lekarzy ochotników należą również ginekolodzy. Dla zagranicznych kierowców, poruszających się na niemieckich drogach, informacje na infolinii DocStop będą udzielane w najczęściej używanych europejskich językach. W toku jest już rozszerzanie akcji na pozostałe kraje europejskie.


Pełne poczekalnie dla kierowców są już przeszłością
Tak funkcjonuje DocStop: Kiedy podczas trasy wystąpią uszczerbki na zdrowiu, dotknięty zdarzeniem kierowca kontaktuje się z infolinią + 49 (0)1805 112 024, prowadzoną przez ADAC Truck Service. Opisuje swoje dolegliwości, swoje położenie i kierunek dalszej jazdy i otrzymuje bezpośrednio informacje, gdzie znajduje się najbliższe miejsce postojowe i partner DocStop. Tam kierowca zostanie niezwłocznie i w pierwszej kolejności poddany leczeniu.
Inicjator DocStop Rainer Bernickel, wcześniej pracujący jako główny komisarz policji przez lata przemierzający autostradę, cieszy się ze współpracy z TimoCom: „Nadchodzi szybka i rzetelna pomoc ze strony TimoCom. Poparcie to wykorzystamy również do rozpowszechnienia już wkrótce DocStop w Polsce, Danii oraz Włoszech.“

Marcel Frings, Chief Representative firmy TimoCom, również od samego początku był entuzjastycznie nastawiony do tego projektu:
„Dzięki giełdzie ofert transportowych TC Truck&Cargo® TimoCom wprowadza na drogi niezliczoną liczbę ciężarówek. Poprzez poparcie dla inicjatywy DocStop również i my przyczyniamy się do tego, aby użytkownicy naszych platform online byli zdrowi i bezpieczni w drodze. W pełni opowiadamy się za tą przydatną akcją. Jako międzynarodowe przedsiębiorstwo zamierzamy ją długoterminowo wspierać."

Poprzez DocStop TimoCom zaangażował się w różnorodne projekty ekologiczne i socjalne. Obecnie przedsiębiorstwo udziela się między innymi w projekcie „Uciekaj z martwego punktu", polegającym na uświadamianiu dzieci szkół podstawowych w całych Niemczech o niebezpieczeństwach w ruchu ulicznym. Ten usługodawca branży IT ma zamiar zaangażowanie to na stałe zintegrować ze strategią przedsiębiorstwa, a w przyszłości nadal je zwiększać.

O autorze:

Dorota Syganiec-Marszewska - Communications Specialist

Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowana mechanizmami komunikacji społecznej. W polskim oddziale TIMOCOM od kilku lat zajmuje się tworzeniem treści istotnych dla branży TSL wpisujących się w innowacyjny charakter firmy. Energiczna i kreatywna, w wolnych chwilach pisze opowiadania, maluje i śpiewa. Baterie ładuje na morzu, w górach lub podczas biegów długodystansowych.

TIMOCOM na:

Kontakt dla prasy

Radosław Groński
Marketing Manager

+48 67 352 59 44
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.