TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.

Prawie 30 nowych systemów telematycznych w TC eMap®

Dostawcy telematyczni, którzy dołączyli do TC eMap®

TIMOCOM Informacje prasowe – Aktualności

Dostawcy telematyczni, którzy dołączyli do TC eMap®

Düsseldorf, 20.11.2013: Od połowy listopada do grona dostawców telematycznych, których systemy zostały zintegrowane z nową mapą TimoCom, dołączyło aż 29 firm. Dzięki temu przewoźnicy, korzystający z ich rozwiązań, mogą swobodnie monitorować pozycję swoich pojazdów za pomocą innowacyjnego narzędzia TimoCom. TC eMap® pozwala maksymalizować bezpieczeństwo i transparentność przewozów, ponieważ jego użytkownicy uzyskali możliwość korzystania z wielu różnych systemów telematycznych na jednej platformie.

 

Bezpieczeństwo to podstawa

Nadawcy towarów często korzystają równocześnie z usług wielu przewoźników. Muszą więc poświęcać znaczną ilość czasu na zdobywanie informacji o aktualnych pozycjach pojazdów przewożących ich towary. Dlatego też wykonują dziesiątki telefonów do usługodawców transportowych lub też starają się uzyskać od nich osobne loginy i hasła do systemów monitorujących położenie pojazdów. To z kolei wiąże się z koniecznością czasochłonnego przelogowywania się zleceniodawców pomiędzy różnymi platformami telematycznymi, a także z obawą usługodawców o wyciek informacji tam przechowywanych. Udostępnienie danych do logowania zawsze bowiem wiąże się z ryzykiem przechwycenia ich przez nieuprawnione osoby. Tutaj z pomocą przychodzi nowatorskie narzędzie stworzone przez TimoCom.

 

Innowacja w praktyce

Nowa mapa jest jedynym na rynku produktem, który eliminuje problem niewygodnego monitorowania wielu transportów w jednym miejscu. Z programem zostało już bowiem zintegrowanych 54 popularnych na rynku systemów telematycznych z całej Europy. Co więcej, lista ta wciąż się wydłuża. Dzięki TC eMap®, po raz pierwszy, obserwujemy neutralne współistnienie w jednym miejscu konkurencyjnych względem siebie systemów. To pozwala, zarówno nadawcom towarów, jak i przewoźnikom, na zaoszczędzenie sporej ilości czasu. Od teraz obie strony mogą zawsze na bieżąco zdobywać najświeższe informacje o pozycji pojazdów, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo przewożonych ładunków.

 

Prostota działania

Udostępnienie pojazdu do trackingu jest niezwykle proste. Przewoźnik wskazuje jedynie numer TimoCom ID konkretnego kontrahenta. To on decyduje również komu i na jaki okres udostępni podgląd na położenie swojego pojazdu. Jest to dla niego szansa na zyskanie kolejnych intratnych zleceń. Nadawca towaru uzyskuje jedynie dostęp do informacji dotyczących aktualnej pozycji danego pojazdu i jego prędkości. Nie zachodzi więc obawa, że interes usługodawcy zostanie naruszony. Co ważne, nie ma on możliwości przekazania tego widoku innym osobom. TC eMap® dba o bezpieczeństwo wielowymiarowo: pozwalając troszczyć się zarówno o kierowców, pojazdy i towary, ale także o poufność informacji.

 

Więcej informacji na stronie: www.timocom.pl

O autorze:

Dorota Syganiec-Marszewska - Communications Specialist

Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowana mechanizmami komunikacji społecznej. W polskim oddziale TIMOCOM od kilku lat zajmuje się tworzeniem treści istotnych dla branży TSL wpisujących się w innowacyjny charakter firmy. Energiczna i kreatywna, w wolnych chwilach pisze opowiadania, maluje i śpiewa. Baterie ładuje na morzu, w górach lub podczas biegów długodystansowych.

TIMOCOM na:

Kontakt dla prasy

Radosław Groński
Marketing Manager

+48 67 352 59 44
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.