TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.

Platforma przetargowa firmy TimoCom przekonuje coraz większą ilość użytkowników w Europie

TC eBid® od ponad dwóch lat działa na szóstkę

Dusseldorf, 2011-10-19. TC eBid® wciąż się rozwija: Od 01.10.2009 platforma internetowa do europejskich przetargów transportowych firmy TimoCom Soft- und Hardware GmbH sprawia, że praca coraz większej ilości klientów przemysłowych i handlowych, a także spedytorów staje się znacznie bardziej ekonomiczna i po prostu łatwiejsza. Liczba ponad 8.800 skutecznie przeprowadzonych, międzynarodowych przetargów transportowych mówi sama za siebie.


Ponad 360 przetargów na miesiąc

Platforma, uznana przez BMEnet, spółkę córkę Federalnego Związku Gospodarki Materiałowej, Zakupu i Logistyki BME, zrealizowała w pierwszych dwunastu miesiącach 3.100 przetargów. Z okazji drugiej rocznicy, TC eBid® może pochwalić się już liczbą ponad 8.800 przetargów. To daje 366 przetargów miesięcznie.

Nie dziwi fakt, że obecnie ponad 2000 firm, od „dużych graczy" po małych przedsiębiorców realizuje przetargi za pomocą tej aplikacji. Bardziej niż kiedykolwiek, dla dobrze prosperującego interesu, liczą się w dzisiejszych czasach przewidywalność i podstawowe wymagania ekonomiczne. W okresie wahań na rynku transportowym długotrwałe planowanie zleceń ma szczególne znaczenie.


Przetarg tylko w trzech krokach
Pod hasłem „Jeszcze dziś pomyśl o jutrze“ platforma oferuje zarówno firmom przemysłowym, handlowym jak i spedytorom, a także usługodawcom transportowym zdecydowanie więcej możliwości biznesowych. Zaleta TC eBid® leży w bezproblemowym użytkowaniu. Za pomocą przetargu dociera się do 30.000 sprawdzonych usługodawców transportowych. Co istotne: współoferujący nie widzą ofert innych interesantów, przez co unika się wojny cenowej. Cały proces rejestrowany jest elektronicznie i dokumentowany w sposób zrozumiały i przejrzysty. Wszystkim stronom oszczędza się skomplikowanych tabel, nieaktualnych list adresowych czy długotrwałych rozmów telefonicznych.


Przetarg przeprowadzany jest zaledwie w trzech krokach i może zostać dostosowany idealnie do potrzeb każdego klienta. Możliwe jest różnicowanie cen za daną relację według „wagi/objętości”, a także innych kryteriów. Do tego koszty mogą być także podawane "za transport bądź kilometr", "za jednostkę" lub też "za metr ładunkowy czy paletę".


Marcel Frings, Chief Representative w firmie TimoCom, obiecuje nie osiąść na laurach: "Codziennie pracujemy nad tym, aby ulepszać jakość naszej platformy przetargowej w celu oferowania właściwej korzyści ekonomiczną, której życzy sobie użytkownik. Opieramy wszystko na tym, aby udostępnić klientowi praktyczną i innowacyjną aplikację. W najbliższej przyszłości można spodziewać się kolejnych pozytywnych niespodzianek."

O autorze:

Dorota Syganiec-Marszewska - Communications Specialist

Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowana mechanizmami komunikacji społecznej. W polskim oddziale TIMOCOM od kilku lat zajmuje się tworzeniem treści istotnych dla branży TSL wpisujących się w innowacyjny charakter firmy. Energiczna i kreatywna, w wolnych chwilach pisze opowiadania, maluje i śpiewa. Baterie ładuje na morzu, w górach lub podczas biegów długodystansowych.

TIMOCOM na:

Kontakt dla prasy

Radosław Groński
Marketing Manager

+48 67 352 59 44
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.