TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.

Pierwszy rok zakończył się sukcesem: Znakomity start TC eBid®

Düsseldorf, 2010-10-22. Firma TimoCom Soft- und Hardware GmbH świętuje w tych dniach mały jubileusz: TC eBid® - Europejska Platforma Przetargowa online istnieje już rok na rynku; i to z dużym powodzeniem.


Wraz z wprowadzeniem TC eBid® firma TimoCom odważnie ruszyła w ubiegłym roku w nieznany teren: Jako europejski lider rynkowy wśród giełd ofert transportowych z produktem TC TruckCargo® przedsiębiorstwo działało wyłącznie na rynku transakcji doraźnych. Firma TimoCom dostrzegła jednak rosnący popyt swoich klientów na rynku kontraktowym. Stworzono więc TC eBid®, aby oferować klientom TimoCom jeszcze więcej możliwości biznesowych.

Nadal dobre perspektywy
Ówczesne szacunki okazały się słuszne. Aktualnie TC eBid® stał się intensywnie używaną aplikacją dla załadowców branży przemysłowej i handlowej oraz dla spedytorów. Od uruchomienia platformy online w październiku ubiegłego roku do sierpnia roku bieżącego ogłoszono w TC eBid® - ponad 3.100 przetargów transportowych; tendencja rosnąca! Wśród firm, które ogłosiły przetargi znajdują się między innym niemiecki Trinkgut lub La Martiniquaise z Francji, a także czołowe europejskie przedsiębiorstwa logistyczne jak Dachser.
Klienci TimoCom, którzy korzystają z TC eBid®, robią wszystko jak trzeba. Tak sądzi również BMEnet, firma-córka BME Federalnego Zrzeszenia Gospodarki Materiałowej, Zaopatrzenia i Logistyki (Bundesverband Materialwirtschaft, Einkauf und Logistik e.V.). Firma TimoCom otrzymała od niego znak jakości "Handel ładunkami" za TC eBid® - i to tylko sześć miesięcy po uruchomieniu Europejskiej Platformy Przetargowej.

Prosto i efektywnie
Zaleta TC eBid® polega na jego prostym zastosowaniu. Załadowcy ogłaszają online przetargi na swoje frachty i jednocześnie uzyskują potencjalnych 30.000 sprawdzonych usługodawców transportu z całej Europy. Ci z kolei mają możliwość składania ofert do tych przetargów. Co ważne przy tym: współoferujący nie widzą między sobą ofert innych interesantów - w ten sposób unika się wojny cenowej. W praktyce: wszystkim stronom oszczędza się skomplikowanych tabel, nieaktualnych list adresowych czy długotrwałych rozmów telefonicznych. Kompletny proces rejestrowany jest elektronicznie i dokumentowany w sposób łatwo zrozumiały i przejrzysty. Przedsiębiorstwo stale pracuje nad tym, aby program ten w najlepszy możliwy sposób dostosować do zmieniających się potrzeb użytkowników. Aktualna wersja gwarantuje na przykład, że przetargi można teraz ogłaszać jeszcze prościej, szybciej i wygodniej. Na przyszły rok zaplanowane są kolejne nowości.

O autorze:

Dorota Syganiec-Marszewska - Communications Specialist

Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowana mechanizmami komunikacji społecznej. W polskim oddziale TIMOCOM od kilku lat zajmuje się tworzeniem treści istotnych dla branży TSL wpisujących się w innowacyjny charakter firmy. Energiczna i kreatywna, w wolnych chwilach pisze opowiadania, maluje i śpiewa. Baterie ładuje na morzu, w górach lub podczas biegów długodystansowych.

TIMOCOM na:

Kontakt dla prasy

Radosław Groński
Marketing Manager

+48 67 352 59 44
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.