TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.

Nowość: TimoCom TruckBan

Największa w Europie platforma transportowa oferuje bezpłatny portal o zakazach jazdy dla pojazdów ciężarowych.

TIMOCOM Informacje prasowe – Aktualności

TimoCom TruckBan - bezpłatne informacje o europejskich zakazach jazdy dla pojazdów ciężarowych.

Erkrath, 22.02.2017 – Przepisy dotyczące zakazów dla pojazdów ciężarowych w Europie są bardzo złożone. W różnych krajach, na niektórych drogach i odcinkach autostrad, w ściśle określonym czasie obowiązują zakazy jazdy dla pojazdów ciężarowych. Zachowanie orientacji w tym temacie wydaje się więc praktycznie niemożliwe. By zmienić ten stan rzeczy, TimoCom opracował przejrzysty portal zawierający informacje o europejskich zakazach jazdy dla pojazdów ciężarowych, TimoCom TruckBan, który teraz dostępny jest w 14 językach.

Jeśli przyjrzymy się samodzielnie przepisom dotyczącym zakazów jazdy dla ciężarówek w Polsce, szybko stanie się jasne, jak specyficzny może być to temat. I tak na przykład w okresie letnim i w dni świąteczne, w godzinach od 8:00 do 22:00 po polskich drogach nie mogą poruszać się pojazdy o dmc powyżej 7,5 t jak i pojazdy ciężarowe z przyczepą. Jednak dla pojazdów transportujących niektóre towary obowiązują wyjątki. W Niemczech na przykład, w przypadku naruszenia zasad otrzymuje się grzywnę w wysokości 120€. Ponadto takie wykroczenie może obciążać również właściciela danego pojazdu, wtedy, jak przewiduje niemiecki urzędowy katalog grzywien, musi on zapłacić karę w wysokości 570€. Do tego dochodzi jeszcze uciążliwy zakaz jazdy w okresie letnim. Zgodnie z nim, w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia we wszystkie soboty w godzinach od 7:00 do 20:00, zakaz poruszania się po niektórych autostradach i drogach krajowych mają pojazdy ciężarowe o dmc powyżej 7,5 t jak i pojazdy ciężarowe z naczepą.

Koniec zamieszania
Biorąc pod uwagę fakt, że każdy z europejskich krajów posiada własne przepisy dotyczące zakazów jazdy dla pojazdów ciężarowych, trudno się we wszystkich zorientować. Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy w okresie letnim, w szczególności w czasie urlopów, dochodzą jeszcze międzynarodowe zakazy jazdy. O tym właśnie pomyślał TimoCom, dostawca największej platformy transportowej w Europie i uruchomił bezpłatny portal „TimoCom TruckBan“ (www.truckban.info) zawierający informacje o zakazach jazdy dla pojazdów ciężarowych, obowiązujących we wszystkich europejskich krajach. Strona umożliwia osobom z sektora transportu i logistyki szybkie znalezienie informacji o zakazach jazdy występujących w danym kraju, zarówno w weekendy, wakacje jak i dni świąteczne. Ponadto portal dostępny jest w 14 językach. Wystarczy tylko podać interesujący nas kraj i opcjonalnie datę, a naszym oczom ukarzą się przejrzyście rozpisane, szczegółowe informacje. TimoCom TruckBan może być szczególnie interesujący dla dysponentów i kierowców ciężarówek. Tak więc portal może służyć jako narzędzie pomocne przy planowaniu trasy, a dzięki optymalizacji dla urządzeń mobilnych także jako przydatne źródło informacji dla wszystkich kierowców poruszających się po europejskich drogach. 

O autorze:

Dorota Syganiec-Marszewska - Communications Specialist

Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowana mechanizmami komunikacji społecznej. W polskim oddziale TIMOCOM od kilku lat zajmuje się tworzeniem treści istotnych dla branży TSL wpisujących się w innowacyjny charakter firmy. Energiczna i kreatywna, w wolnych chwilach pisze opowiadania, maluje i śpiewa. Baterie ładuje na morzu, w górach lub podczas biegów długodystansowych.

TIMOCOM na:

Kontakt dla prasy

Radosław Groński
Marketing Manager

+48 67 352 59 44
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.