TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.

Najczęstsze problemy prawne w branży TSL cz. I – zlecenia transportowe

„Zlecenie transportowe - niepotrzebna formalność, czy gwarancja bezpieczeństwa?” – rozmowa z ekspertem prawa transportowego.

TIMOCOM Informacje prasowe – Aktualności

Wywiad z Łukaszem Chwalczukiem z Kancelarii Iuridica

W ramach projektu TIMOCOM LiveTalk firma TIMOCOM wraz z Kancelarią Iuridica przygotowała serię wywiadów dotyczących najczęstszych problemów prawnych, jakie dotyczą sektora transportu i logistyki. Ekspertem wyjaśniającym zagadnienia prawne będzie znany prawnik, szkoleniowiec, współwłaściciel Kancelarii Iuridica oraz prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Transportu Nienormatywnego – Łukasz Chwalczuk.

Temat zlecenia transportowego wydaje się powszechnie znany, jednak jak wynika z doświadczeń prawników z Kancelarii Iuridica, wiele zagadnień pozostaje niejasnych dla dużej części uczestników łańcucha dostaw.

Udostępnij:

Wywiady będą transmitowane na żywo na fanpage TIMOCOM na Facebooku: https://www.facebook.com/timocom.polska .

Pierwsze spotkanie dotyczące zagadnień związanych ze zleceniem transportowym odbędzie się 19 marca (wtorek) o godzinie 20:00.

Liczba regulacji prawnych dotyczących transportu może dziś przytłoczyć niejednego przedsiębiorcę działającego w branży TSL. Stąd pomysł wsparcia w postaci unikalnych informacji przydatnych w codziennej pracy.

Temat zlecenia transportowego wydaje się powszechnie znany, jednak jak wynika z doświadczeń prawników z Kancelarii Iuridica, wiele zagadnień pozostaje niejasnych dla dużej części uczestników łańcucha dostaw. Jaka jest różnica pomiędzy zleceniem przewozowym, a spedycyjnym? Co takie zlecenie powinno zawierać? Co oznaczają poszczególne zapisy? Jakie klauzule warto stosować i dlaczego? Ile może kosztować błąd w zapisie zlecenia? Te i inne pytania pojawią się podczas TIMOCOM LiveTalk. Zarówno TIMOCOM jak i ekspert zapraszają do zadawania pytań i komentowania podczas transmisji na żywo. Już teraz można zaplanować uczestnictwo w tym wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/568597670304532/

O autorze:

Dorota Syganiec-Marszewska - Communications Specialist

Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowana mechanizmami komunikacji społecznej. W polskim oddziale TIMOCOM od kilku lat zajmuje się tworzeniem treści istotnych dla branży TSL wpisujących się w innowacyjny charakter firmy. Energiczna i kreatywna, w wolnych chwilach pisze opowiadania, maluje i śpiewa. Baterie ładuje na morzu, w górach lub podczas biegów długodystansowych.

TIMOCOM na:

Kontakt dla prasy

Radosław Groński
Marketing Manager

+48 67 352 59 44
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.