TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.

Laztrans korzysta z systemu GPS firmy Sycada poprzez oprogramowanie TimoCom

Przedsiębiorstwo transportowe Laztrans oszczędza czas i zdobywa nowych partnerów biznesowych dzięki platformie trackingowej TC eMap®

TIMOCOM Informacje prasowe – Aktualności

Flota Laztrans

Erkrath 11.03.2015 - Obecnie trudno wyobrazić sobie pracę w branży transportowej bez wsparcia ze strony odpowiednich systemów informatycznych. Belgijskie przedsiębiorstwo logistyczne Laztrans doskonale zdaje sobie z tego sprawę i dlatego na co dzień korzysta z dwóch bardzo przydatnych narzędzi: wiodącej w Europie giełdy ofert transportowych firmy TimoCom oraz systemu telematycznego firmy Sycada. Dzięki wspólnemu interfejsowi, dane pochodzące z pojazdów wyposażonych w nadajniki Sycady bez problemu wyświetlają się również w TC eMap®, nowej platformie trackingowej firmy TimoCom. Połączenie tych dwóch narzędzi oszczędza czas, a także zapewnia firmie istotną przewagę konkurencyjną.

 

Wiele systemów telematycznych na jednej platformie

Niektóre przedsiębiorstwa transportowe dopiero zaczynają przekonywać się do nowych technologii, podczas gdy inne od dawna już odnoszą dzięki nim sukcesy. Na szczęście firma spedycyjna Laztrans nie należy do grupy sceptyków, lecz "pionierów". "Z giełdą transportową TimoCom pracujemy już od ponad 10 lat, a cała nasza flota pojazdów wyposażona jest w urządzenia telematyczne firmy Sycada. Dzięki temu możemy monitorować ich położenie bezpośrednio poprzez platformę TC eMap®. Zanim jednak zdecydowaliśmy się na zaimplementowanie wszystkich naszych 35 pojazdów do systemu, mogliśmy bezpłatnie przetestować cały interfejs i przekonać się, jak oprogramowanie sprawdza się w praktyce“, opowiada właściciel firmy, Eyüp Kumas. Teraz wystarczy, by pracownicy firmy zalogowali się do TimoCom i już, bezpośrednio z giełdy ofert transportowych TC Truck&Cargo®, mogą ustalać trasę przejazdu oraz koszty dla danej relacji. Dzięki temu mają więcej czasu na inne zadania. "Otrzymujemy bardzo różnorodne zlecenia transportowe: począwszy od przesyłek kurierskich, aż po transport chłodniczy. Musimy być dobrze zorganizowani. A TC eMap® znacząco nam to ułatwia", mówi Kumas.

Dzięki możliwości lokalizowania pozycji pojazdów przedsiębiorstwo Laztrans nie tylko działa wydajniej, ale również zyskuje nowych partnerów biznesowych. Dzieje się tak, ponieważ firma w momencie wprowadzania ofert wolnych powierzchni ładunkowych do giełdy transportowej zaznacza, że w ramach zlecenia umożliwia monitorowanie pozycji pojazdu z danym ładunkiem. „Oferując tracking ciężarówek zdobywamy zaufanie potencjalnych partnerów biznesowych oraz rozszerzamy zakres naszych usług."  

TC eMap® firmy TimoCom jest obecnie największą platformą trackingową w Europie, skupiającą tak wiele różnych systemów telematycznych. „Pozyskaliśmy już ponad 120 partnerów telematycznych. Począwszy od rynkowych gigantów, aż po specjalistycznych dostawców GPS“, mówi Chief Representative firmy TimoCom Marcel Frings.

Więcej informacji dotyczących TimoCom i Laztrans znajduje się na stronach www.timocom.pl i www.laztrans.be

O autorze:

Dorota Syganiec-Marszewska - Communications Specialist

Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowana mechanizmami komunikacji społecznej. W polskim oddziale TIMOCOM od kilku lat zajmuje się tworzeniem treści istotnych dla branży TSL wpisujących się w innowacyjny charakter firmy. Energiczna i kreatywna, w wolnych chwilach pisze opowiadania, maluje i śpiewa. Baterie ładuje na morzu, w górach lub podczas biegów długodystansowych.

TIMOCOM na:

Kontakt dla prasy

Radosław Groński
Marketing Manager

+48 67 352 59 44
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.