TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.

La Martiniquaise i Hinterland: partnerstwo na zasadach win-win ( wygrany –wygrany ) za pośrednictwem platformy TC eBid®!

Po jednej stronie Hinterland,francuski przewoźnik z Brest, specjalizujący się w przewozach krajowych, po drugiej La Martiniquaise, wiodący producent napojów alkoholowych. W zasadzie niemal nie mieliby szans się spotkać... Jednakże niedawno zapoczątkowali partnerstwo, które już odnosi sukcesy. Ich spotkanie nie było przypadkowe, doszło do niego dzięki TC eBid®, Europejskiej Platformie Przetargowej TimoCom. Kilka zdań o La Martiniquaise i Hinterland…

Platforma, którą przetestowano... i natychmiast przyjęto!

Grupa „La Martiniquaise“ zajmuje we Francji drugą pozycję na liście wśród producentów wysokoprocentowego alkoholu z ilością 270 milionów butelek sprzedanych w roku 2007 . Dysponuje 18 fabrykami i 15 spółkami-córkami, które zapewniają produkcję, dojrzewanie, napełnianie i sprzedaż produktów, a transport stanowi dla tej grupy stale powtarzające się wyzwanie.

Szybki wzrost znaczenia niektórych relacji sprawił, że firma La Martiniquaise rozpoczęła poszukiwania nowego partnera w branży transportowej. W tym samym czasie firma TimoCom zaprezentowała Madame Lyet, Kierownik Działu Zakupów , nową Europejską Platformę Przetargową TC eBid®. „Z TimoCom kontaktowaliśmy się już kilka lat wcześniej, gdyż byliśmy zainteresowani giełdą ofert transportowych TC Truck&Cargo®. Mimo dobrych kontaktów nie mogło wówczas dojść do współpracy, ponieważ załadowcy nie mieli dostępu do giełdy ofert transportowych. Kilka miesięcy temu TimoCom zaprezentował swój nowy produkt, Europejską Platformę Przetargową TC eBid®, w której uczestniczyć mogą również załadowcy. Byliśmy zaciekawieni, od razu ją przetestowaliśmy i natychmiast wprowadziliśmy do użytku...!“, mówi Madame Lyet.

Monsieur Klein, dyrektor generalny firmy transportowej Hinterland, korzystał już z giełdy ofert transportowych TC Truck&Cargo® i w bardzo prosty sposób odkrył Europejską Platformę Przetargową poprzez nową zakładkę w aplikacji TimoCom.

Profesjonalne i niezawodne nawiązywanie kontaktów

Zarówno dla załadowcy jak i dla przewoźnika proces ten jest prosty i wszystko odbywa się online : załadowca wystawia przetarg na transport , a usługodawca zgłasza na niego bezpłatnie swoja ofertę. Korzyści z tego narzędzia nie polegają tylko na wstępnym wyborze przewoźników, ale jak wyjaśnia to Madame Lyet: „TC eBid® zaprasza do naszych przetargów wyłącznie przewoźników wcześniej dokładnie dobranych według naszych potrzeb. W ten sposób otrzymujemy zoptymalizowaną listę odpowiednich usługodawców oraz ich oferty. Znalezienie niezawodnych przewoźników, którzy potrafią najlepiej spełnić potrzeby załadowców, wymaga specyficznego know-how, które posiada właśnie TimoCom!".TC eBid® umożliwia więc załadowcom , w procesie przetargowym oraz przy analizie ofert prawdziwą oszczędność czasu.

Program przynosi również korzyści przewoźnikom jak podkreśla Monsieur Klein: „Kontrola jakości dokonywana na wstepie przez TimoCom daje załadowcom poczucie bezpieczeństwa i pewności, że trafiają na wiarygodnych usługodawców, przez co nam przewoźnikom łatwiej jest dotrzeć do nowych partnerów. Pozwala to nam poszerzyć naszą bazę klientów i jednocześnie zwiększać nasze przychody. Regularnie informowani jesteśmy o ofertach frachtów i składamy oferty na przetargi w całej Francji, a nawet w całej Europie. TC eBid® bez wątpienia zwiększa więc możliwości zawiązywania partnerskich kontaktów handlowego“. Dla Hinterland Europejska Platforma Przetargowa TC eBid® stała się istotnym instrumentem przy poszukiwaniu nowych długoterminowych umów, przykładem tego jest współpraca z La Martiniquaise.


Dodatkowe korzyści: przyjazny interfejs i bezpłatny test .

Obie firmy Hinterland i La Martiniquaise zgodnie podkreślają przyjazny interfejs i łatwość w zastosowaniu narzędzi programowych Europejskiej Platformy Przetargowej TC eBid®. „Najpierw pobieraliśmy program dostępny online, a w związku z tym, że jako przewoźnik płacimy już abonament za giełdę ofert transportowych TC Truck&Cargo®, i składanie ofert wTC eBid® zawiera się w cenie, a więc nie wynikają z tego żadne dodatkowe koszty", mówi Monsieur Klein. Dla La Martiniquaise priorytetowym celem było znalezienie efektywnego i szybkiegonarzedzia, którego obsługi można się szybko nauczyć.....i pierwszy test okazał się bardziej niż przekonujący

Obydwa przedsiębiorstwa, dzięki platformie przetargowej, związała nie tylko pierwotna umowa, na zasadzie partnerstwa win-win,lecz nawiązały się dalsze możliwości współpracy, szczególnie przy transporcie rumu w relacji do Antyli Powstała więc znakomita możliwość partnerstwa, która bez pośrednictwa Europejskiej Platformy Przetargowej TCeBid® najprawdopodobniej nigdy nie doszłaby do skutku.


O autorze:

Dorota Syganiec-Marszewska - Communications Specialist

Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowana mechanizmami komunikacji społecznej. W polskim oddziale TIMOCOM od kilku lat zajmuje się tworzeniem treści istotnych dla branży TSL wpisujących się w innowacyjny charakter firmy. Energiczna i kreatywna, w wolnych chwilach pisze opowiadania, maluje i śpiewa. Baterie ładuje na morzu, w górach lub podczas biegów długodystansowych.

TIMOCOM na:

Kontakt dla prasy

Radosław Groński
Marketing Manager

+48 67 352 59 44
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.