TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.

IAA 2010 (Pojazdy użytkowe): TimoCom prezentuje barometr transportowy jako aplikację

Hannover, 2010-09-22. Firma TimoCom Soft- und Hardware GmbH na początku tegorocznej wystawy IAA Pojazdy użytkowe w Hannoverze zaprezentowała prawdziwy przebój. Na wyjątkowym pokazie podczas konferencji prasowej dostawców usług IT dla logistyki zaprezentowano barometr transportowy jako aplikację. Użytkownicy mogą od teraz w każdej chwili wyświetlać sobie aktualną sytuację na rynku europejskiego sektora transportu drogowego.

Pomysł stworzenia aplikacji barometru transportowego był logiczną konsekwencją codziennej pracy TimoCom. „Konkurencja w branży transportowej i logistycznej jest coraz silniejsza. Oznacza to, że w celu zapewnienia sobie najlepszych cen, konieczna jest szybka reakcja na sytuację rynkową oraz precyzyjna argumentacja. W dzisiejszych czasach zawsze mamy przy sobie telefon komórkowy, a teraz zawsze i wszędzie dostępny jest także barometr transportowy TimoCom", cieszy się Marcel Frings, Chief Representative firmy TimoCom.

By mieć pod kontrolą sytuację na rynku
Użytkownicy aplikacji barometru transportowego korzystają bezpośrednio z obszernych danych z rynku, które w każdej sekundzie udostępnia im TimoCom jako europejski lider wśród giełd ofert transportowych. Właśnie te prawie 230.000 ofert transportowych ogłaszanych przez ponad 75.000 użytkowników będą codziennie segregowane dla potrzeb barometru transportowego i przesyłane niemal w czasie rzeczywistym na komórki typu smartphone. Podczas negocjacji umów w każdym miejscu dostępne będą zawsze aktualne informacje o sytuacji na rynku w relacjach z kraju pochodzenia do wszystkich krajów europejskich. W ten sposób z tej niewielkiej aplikacji otrzymuje się wydajny instrument do ustalania cen rynkowych, a jej użytkownicy są w stanie natychmiast reagować na podaż i popyt dotyczące ofert transportowych.

Perspektywa kolejnej aplikacji
Dopiero co zaprezentowano pierwszą aplikację barometru transportowego, a już firma TimoCom pracuje nad jej kolejną wersją. Przyszła wersja „Barometru transportowego Pro“ oferuje dodatkowo funkcję statystyki, obrazującej w postaci strumienia czasowego rozwój stosunku popytu i podaży ofert transportowych roku minionego i bieżącego.
Za pomocą aplikacji barometru transportowego TimoCom wszyscy uczestnicy sektora transportowego są zawsze najlepiej poinformowani o aktualnych tendencjach na europejskim rynku transportu drogowego. Z tą aplikacją wypowiedź „nie wiedziałem o tym“ przestanie funkcjonować.

Więcej informacji odnośnie TimoCom i aplikacji barometru transportowego dostępnych na www.timocom.com.

O autorze:

Dorota Syganiec-Marszewska - Communications Specialist

Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowana mechanizmami komunikacji społecznej. W polskim oddziale TIMOCOM od kilku lat zajmuje się tworzeniem treści istotnych dla branży TSL wpisujących się w innowacyjny charakter firmy. Energiczna i kreatywna, w wolnych chwilach pisze opowiadania, maluje i śpiewa. Baterie ładuje na morzu, w górach lub podczas biegów długodystansowych.

TIMOCOM na:

Kontakt dla prasy

Radosław Groński
Marketing Manager

+48 67 352 59 44
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.