TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.

Historyczna ilość ofert w TimoCom w kwietniu

Ponad 750.000 ofert transportowych na platformie transportowej

TIMOCOM Informacje prasowe – Aktualności

Historyczna ilość ponad 750.000 ofert w TimoCom w kwietniu

Erkrath, 11.05.2017 –  Wyraźnym dowodem na to, że gospodarka zdecydowanie się poprawia, jest odnotowana w środę, 19 kwietnia historyczna liczba 766.620 międzynarodowych ofert frachtów i wolnych powierzchni ładunkowych wystawionych na platformie transportowej TimoCom. To największa ilość ofert opublikowanych jednego dnia jaką odnotowano w ciągu 20 lat. Każdego dnia na platformie transportowej TimoCom ponad 110.000 użytkowników z całej Europy oferuje wolne przestrzenie ładunkowe i frachty.

Prognozowany wzrost gospodarczy wyraźnie odczuwalny
Według raportu Światowej Organizacji Handlu (ang. World Trade Organization, WTO)  globalny wolumen handlu towarami powinien jeszcze w bieżącym roku wzrosnąć o 2,4 procent. Ten pozytywny trend można było już zaobserwować w ciągu minionych dwóch świątecznych tygodni. W ten sposób 19. kwietnia barometr transportowy TimoCom na europejskim rynku wskazał stosunek ofert frachtów do wolnych przestrzeni ładunkowych na poziomie 87:13. Przy 766.620 ofertach to ponad 7 zleceń na jeden wolny pojazd. Tym samym powstały duże nadwyżki frachtów w stosunku do wolnych przestrzeni ładunkowych.

Wielkanocny boom na ulicach i platformie transportowej
Gunnar Gburek, Company Spokesman firmy TimoCom określa dwa najważniejsze czynniki mające wpływ na aktualny ponadprzeciętny popyt na wolne przestrzenie ładunkowe na drogach: "Zarówno dni świąteczne jak i ferie wielkanocne spowodowały wyraźny wzrost konsumpcji. Wzmagającym ten efekt czynnikiem była przy tym ogólnie sprzyjająca pogoda, która "wyprowadziła" ludzi i towary na ulicę. W przyszłości coraz częściej będziemy doświadczać wahań na rynku. Tym ważniejsze jest więc ułatwienie współpracy jak i procesów wewnątrz branży TSL Platforma transportowa TimoCom to w tej sytuacji idealne narzędzie by elastycznie, skutecznie i bezpiecznie reagować na pojawiające się na rynku zawirowania".

O autorze:

Dorota Syganiec-Marszewska - Communications Specialist

Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowana mechanizmami komunikacji społecznej. W polskim oddziale TIMOCOM od kilku lat zajmuje się tworzeniem treści istotnych dla branży TSL wpisujących się w innowacyjny charakter firmy. Energiczna i kreatywna, w wolnych chwilach pisze opowiadania, maluje i śpiewa. Baterie ładuje na morzu, w górach lub podczas biegów długodystansowych.

TIMOCOM na:

Kontakt dla prasy

Radosław Groński
Marketing Manager

+48 67 352 59 44

Leksykon transportowy – Kompendium wiedzy o transporcie

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.