TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.

Efekt synergii dzięki ścisłej współpracy na rynku transportowym

Düsseldorf, 2010-05-26 – ASTRE (Association des Transporteurs Européens), największe europejskie zrzeszenie średniej wielkości spedycji z siedzibą we Francji oraz TimoCom, lider wśród giełd transportowych, w przyszłości będą ze sobą współpracować. Stosowne porozumienie podpisano 2010-05-18. Zrzeszenie ASTRE poprzez tą współpracę w jasny sposób zadeklarowało swoje ukierunkowanie na Europę i podziela przekonanie, że krok ten pozwoli szerzej rozbudować międzynarodową działalność.

ASTRE istnieje, jako silne zrzeszenie, od roku 1992 i szybko rozwinęło się na całą Europę. Stowarzyszenie to liczy dziś 160 przedsiębiorstw i zrzesza średnie i prowadzone przez właściciela spedycje, jak również przewoźników z wielu krajów europejskich w 290 miejscach. Głównym obszarem działalności 14.500 członków zrzeszenia jest przewóz ładunków częściowych i całopojazdowych ale także mniejszych przesyłek. ASTRE dysponuje ponadto własną siecią drobnicową PALET SYSTEM, która z kolei współpracuje z logistyką systemową ONLINE.

Korzyści partnerstwa

Międzynarodowe ukierunkowanie giełdy TC Truck&Cargo sprawia, że TimoCom , zarówno dla zrzeszenia ASTRE jak i dla jego członków, jest interesującym i dobrze rokującym na przyszłość partnerem. Każdy z kooperantów korzysta na międzynarodowym i rynkowym doświadczeniu drugiego. ASTRE, dotychczas zorientowany na kraje południowej Europy, zamierza obecnie rozszerzyć swój rozwój strategiczny również na kraje północne. Członkowie zrzeszenia dzięki współpracy z TimoCom otrzymają specjalne kondycje cenowe. Prezes ASTRE Jean-Claude Pla podkreśla : „Jako największe zrzeszenie transportowe we Francji i w Europie chcieliśmy współpracować z dużym, działającym na arenie międzynarodowej operatorem giełdy transportowej. Dlatego zdecydowaliśmy się właśnie na TimoCom. W dynamicznych codziennych dyspozycjach wykorzystywanie tej giełdy nie tylko ułatwia pracę, lecz również pozwala redukować koszty. Członkowie naszego zrzeszenia korzystają z wielu sprawdzonych ofert na giełdzie ofert transportowych TC Truck&Cargo®, dzięki którym mają możliwość szybkiego i efektywnego zagospodarowania swoich wolnych mocy przerobowych. Przekonał nas zwłaszcza pakiet bezpieczeństwa TimoCom - TC Secure ." Codziennie na giełdzie składanych jest nawet do 230.000 ofert przez 75.000 sprawdzonych użytkowników z całej Europy.

TimoCom natomiast upatruje swoje szanse w silnej obecności na rynku francuskim i w możliwościach zdobycia kolejnych nowych klientów. Marcel Frings, Chief Representative TimoCom podsumowuje: „Poprzez użytkowanie naszej giełdy w pierwszej kolejności korzystają członkowie zrzeszenia, dzięki użytkowaniu naszej giełdy. Dla naszej firmy kooperacja ta oznacza wsparcie ze strony ogromnej ilości członków ASTRE, dzieki czemu będziemy mogli być bardziej skuteczni na francuskim rynku. Podsumowując jest to sytuacja trójstronnych korzyści dla wszystkich uczestników- zyskują: każdy członek zrzeszenia, samo zrzeszenie ASTRE oraz TimoCom."

O autorze:

Dorota Syganiec-Marszewska - Communications Specialist

Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowana mechanizmami komunikacji społecznej. W polskim oddziale TIMOCOM od kilku lat zajmuje się tworzeniem treści istotnych dla branży TSL wpisujących się w innowacyjny charakter firmy. Energiczna i kreatywna, w wolnych chwilach pisze opowiadania, maluje i śpiewa. Baterie ładuje na morzu, w górach lub podczas biegów długodystansowych.

TIMOCOM na:

Kontakt dla prasy

Radosław Groński
Marketing Manager

+48 67 352 59 44
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.