TIMOCOM Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.

„Czarne owce“ nie mają szans!

Düsseldorf, 20.12.07 – Klienci, którzy nie płacą, są zagrożeniem dla każdego przedsiębiorstwa. Właśnie w branży transportowej znany jest problem zalegających płatników! Dla giełd przewozów i przestrzeni ładunkowych oznacza to, iż pod względem jakości muszą one oferować o wiele więcej, niż tylko funkcję „tablicy ogłoszeń“. Lider rynku, giełda przewozów i przestrzeni ładunkowych firmy TimoCom Soft- und Hardware GmbH jest wzorem dla wielu innych giełd. Przedsiębiorstwo nie tylko wyposażyło giełdę TimoCom TRUCK & CARGO®  w wiele dodatkowych funkcji, ale również dzięki inteligentnie pomyślanej sieci bezpieczeństwa wyprzedza konkurencję...

Giełda przewozów i przestrzeni ładunkowych jest niezbędnym instrumentem w działalności wielu przedsiębiorstw transportowych. Dzięki jej zaletom spedytorzy oraz przewoźnicy mają możliwość optymalnego wykorzystania ładowności. Niektóre przedsiębiorstwa dają się szybko zwabić przez różne bezpłatne giełdy transportowe, gdzie nietrudno o „czarne owce”.

Firma TimoCom Soft- und Hardware GmbH rzetelnie weryfikuje uczestników swojej giełdy! Jako jedyne przedsiębiorstwo prowadzące giełdę przewozów i przestrzeni ładunkowych firma prowadzi własne biuro inkasowe mające za zadanie zabezpieczenie transakcji. Zdolność płatnicza nowych klientów jest wnikliwie sprawdzana, zanim zostaną oni dopuszczeni do giełdy. Już na początku relacji biznesowej przedsiębiorstwo zasięga rzetelnych informacji dotyczących sytuacji ekonomicznej i wierzycielskiej danej firmy. Oprócz tak zwanej oceny zdolności kredytowej w ocenie łącznej uwzględniane są również doświadczenie oraz reputacja przedsiębiorstwa. Alexander Oebel, adwokat TimoCom podkreśla: „Istotna jest dla nas dłuższa obecność przedsiębiorstwa na rynku, a także osiąganie przez nie sukcesów w pewnym okresie. Zasadniczo przedsiębiorstwa są dopuszczane do naszej giełdy dopiero wtedy, gdy ich działalność na rynku wynosi co najmniej 6 miesięcy."

Kontrola jakości TimoCom idzie jeszcze dalej. Także po zawarciu umowy TimoCom zwraca uwagę na moralność i zdolność płatniczą oraz wprowadzane przez firmę dane. Ponadto stali klienci są proszeni o zgłaszanie przypadków nielegalnego użycia giełdy. Uczestnicy, którzy łamią zasady gry i/lub nie uiszczają należności, są natychmiast wykluczani z możliwości używania programu.


Oprócz oceny zdolności kredytowej oraz metod Customer Controlling sieć bezpieczeństwa TimoCom obejmuje również inwestycje w najnowsze technologie IBM- i Oracle! Klienci TimoCom otrzymują dostęp do nowoczesnej platformy najwyższej klasy, która umożliwia szybką i bezpieczną pracę. Nawet w nieprawdopodobnym przypadku zniszczenia wskutek katastrofy naturalnej serwera TimoCom znajdującego się w niemieckiej siedzibie głównej, ciągłość funkcjonowania giełdy jest zapewniona dzięki kompletnemu systemowi kopii zapasowych. Znajduje się on dostatecznie daleko, aby umożliwić pracę giełdy przewozowej w dotychczasowej jakości, ale do takiej potencjalnie największej katastrofy w ogóle nie powinno dojść. Alexander Oebel podkreśla „Przewodzi nam motto „Dobrze mieć zaufanie, ale kontrola jest lepsza!“ To wiedzą także nasi Klienci, którzy trafiają u nas w bardzo dobre ręce i profitują w branży z reputacji odznaczenia "pieczęcią jakości". Jesteśmy z tego dumni i stąd czerpiemy motywację, aby również w przyszłości spełniać najwyższe wymagania naszych Klientów."

O autorze:

Dorota Syganiec-Marszewska - Communications Specialist

Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowana mechanizmami komunikacji społecznej. W polskim oddziale TIMOCOM od kilku lat zajmuje się tworzeniem treści istotnych dla branży TSL wpisujących się w innowacyjny charakter firmy. Energiczna i kreatywna, w wolnych chwilach pisze opowiadania, maluje i śpiewa. Baterie ładuje na morzu, w górach lub podczas biegów długodystansowych.

TIMOCOM na:

Kontakt dla prasy

Radosław Groński
Marketing Manager

+48 67 352 59 44
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.